Цистит у кішок: причини, симптоми та лікування + поради щодо профілактики циститу від ветеринарів

Цистит у кішок, як виявляється, чому виникає і чим небезпечний: опис ефективних методів лікування

_Цистит є захворюванням, яке досить часто зустрічається у котів. Цистит є запаленням у сечовивідній системі тварини.

Дуже часто хвороба перетворюється на розряд хронічних. Ось чому за вихованцем потрібно ретельно доглядати. Якщо стежити за здоров’ям кішки, то хворобу можна виявити на ранній стадії та вилікувати.

Протікання захворювання

Запалення у сечовивідній системі небезпечне для всіх видів котів. Циститу не важлива порода чи вік тварини. Незважаючи на те, що деякі породи схиляються до більш високого ризику захворіти, наслідки за відсутності своєчасного лікування будуть однаково плачевними для будь-якої кішки.


Загальна інформація про запалення

Слизова оболонка, що зазнала запалення, реагує на тиск, який чинить сеча (урина), що накопичується, з болем. Біль на якийсь час зменшується після випорожнення сечового міхура.

Однак запалення може поширюватися на інші органи, що змушує біль бути незмінним.Симптоми циститу у кішки виявляються менш яскравими, ніж у котів. Це пов’язано із будовою сечовивідної системи самців.

Групи ризику

Особливо небезпечний цистит для тих вихованців, у яких слабкий імунітет і мало рухаються. Шанс того, що хвороба посилюватиметься, підвищений у старих і молодих тварин, а також за наявності хронічних захворювань. Особлива група ризику – кастровані тварини.

Небезпека циститу

Запалення може призвести до серйозних наслідків для організму кішки. Якщо вчасно не виявити цю недугу і не розпочати лікування циститу у кішки, то симптоми лише посилюватимуться. Бактерії поступово поширюватимуться організмом, потрапляючи в нирки і кров, що спричинить появу нових хвороб.

 • Також це захворювання може спричинити каміння в нирках.
 • Вони утворюються через те, що лужне середовище відхиляється від норми.
 • Щоб заблокувати прохід, досить небагато перешкод на шляху.
 • А якщо утворився сольовий затор, то треба негайно їхати до лікарні, інакше через 1-2 дні кішка загине.

Якщо цистит вилікували не до кінця, то він перетворюється на хронічну хворобу. Симптоми загострюються навіть у разі незначного переохолодження.

Причини хвороби

Цистит – результат зовнішніх та внутрішніх факторів.Ось його причини:

 1. Інфекції
 2. Гельмінтоз
 3. Цукровий діабет (збільшена кількість глюкози сприятлива для бактерій)
 4. Неякісне харчування, перегодовування
 5. Тварина мало п’є
 6. Переохолодження
 7. Травми малого тазу
 8. Стресс

Якщо кішка не хоче ходити в брудний лоток, то доведеться його або мити, розставити додаткові лотки. Часті помірності збільшують концентрацію урини, що благотворно впливає на розмноження бактерій.

Види запалень

Перш ніж лікувати цистит у котів, потрібно зрозуміти, яке саме запалення у тварини.

 1. Ідіопатичний. Для кожної кішки такий вид протікає по-різному. Експерти схильні вважати, що ідіопатичний вигляд утворюється від стресу. Стінки сечового міхура після запалення набагато вразливіші.
 2. Гнійний. Таке запалення утворюється у тих кішок, які мають ослаблений імунітет. Може дійти до гарячки. Під час випорожнення сечового міхура разом із сечею виділяються згустки гною.
 3. Виразковий. Тяжка форма попереднього типу. Заражене місце вкрите виразками.
 4. Флегмонозний. В даному випадку багато лейкоцитів намагається вилікувати інфекцію. Вони вирушають на заражені слизові оболонки. Флегмонозне запалення утворюється при імунодефіциті.
 5. У даному випадку багато лейкоцитів намагається вилікувати інфекцію. Вони вирушають на заражені слизові оболонки. Флегмонозне запалення утворюється при імунодефіциті.
 6. Гангренозний. Вкрай небезпечне явище, високий ризик некрозу тканин ураженого органу та розвитку перитоніту.
 7. Геморагічний. Застрягання в уретрі згустків крові. Для такого запального процесу характерні численні крововиливи.
 8. Серозно-катаральний. Супроводжується набряком слизових оболонок, виникненням розширених судин. При спорожненні сечового міхура загиблі клітини та інші результати запального процесу надають сечі каламутного відтінку.

Надання першої допомоги

Які препарати від циститу для котів необхідно використовувати? Як перша допомога при сильному болю використовується спазмолітик. Дозу не можна підбирати самому, цим має займатися лікар.

Щоб не давати ниркам напружуватися, кота потрібно тимчасово припинити годувати, але пити він має достатньо. Це допоможе виводу бактерій через сечівник і знизить концентрацію сечі.

Буде добре, якщо вихованець на якийсь час ізолюється від усіх. Для запобігання перебігу захворювання слід звернутися до ветеринара.

Лікування у ветклініці

У ветклініці професіонали будуть проводити для кота різноманітні процедури. Серед них чищення сечовика та встановлення крапельниць при сильному зневодненні.

 • Якщо у кішки все погано, то без хірургічного втручання не обійтися.
 • При повному сечовому міхурі та при неможливості спорожнити його природним шляхом доводиться робити це штучно.
 • В інших випадках власнику тварини призначають список ліків.


Ліки

Стоп-цистит для кішок є відмінним препаратом, який чинить відразу кілька позитивних дій на організм. Він не дає утворюватися каменям, збільшує больовий поріг.

Випускається ліки у формі таблеток та крапель. Більш того, Стоп-цистит можна використовувати як антисептик.

 • Крім нього, у лікуванні нерідко застосовуються народні засоби. Але треба бути обережним з таким способом лікування: неправильно зібрані трави можуть тільки нашкодити.
 • Займатися народними способами можна тільки з дозволу лікаря. Такий спосіб має великий мінус: робити настойки, збирати трави тощо. довго та важко. Може, є простіший спосіб лікування?

Ціна на стоп цистит для котів близько 300 рублів, що дуже мало для підтримки здоров’я свого улюбленця.

Цистит – небезпечна хвороба, якщо її запустити. Хвороба потребує своєчасного лікування фахівцями ветклініки або лікування народними методами, але з обов’язковим дозволом ветеринара.

Фото ліки від циститу у котів