Засоби від глистів для кішок: огляд кращих засобів від паразитів + ​​інструкція із застосування

Засоби від глистів для кішок (таблетки, суспензії та краплі): ТОП рейтинг найефективніших засобів для боротьби з гельмінтами у 2023 році

Глистні інвазії є однією з найпоширеніших патологій у свійських тварин. Сьогодні відомо більше кількох десятків паразитів, які вражають різні органи та тканини, запускають алергічні та аутоімунні реакції.

Внутрішні паразити є причиною анемічного синдрому, зниження клубочкової фільтрації нирок, розвитку механічної жовтяниці та багатьох інших патологічних синдромів. Найважливішим заходом профілактики розвитку глистної інвазії є регулярний прийом антигельмінтних засобів.

Симптоми глистних інвазій

З огляду на різний ступінь патогенності, агресії та вираженого тропіму паразитів до певних тканин, органів, зовнішніх секретів, сильно розрізняються і симптоми ураження кішки. Всі ознаки можна розділити на дві великі групи: загальні (неспецифічні) та локальні симптоми.

До першої групи належать такі факти:

 1. Різке (при масивному зараженні) або поступово схуднення вихованця.
 2. Зміни у поведінці. У кожній конкретній ситуації поведінка може дуже відрізнятися, наприклад, при паразитах, що мешкають в нервовій тканині характерні дратівливість, підвищена збудливість, аж до судомного синдрому.У цьому пізніх стадіях інфекційного процесу спостерігається виражене пригнічення функції нервової системи, до коми. Для внутрішньокишкових глистів на перший план виступає патологічна сонливість.
 3. Зміни апетиту та уподобань в їжі можуть бути зумовлені болями в животі, розвитком залізодефіцитної анемії з перекрученням смакових якостей.
 4. Зважаючи на виражену нестачу вітамінів, мінералів, фолієвої кислоти дуже рано приєднується випадання вовни.
 5. На деяких ділянках шкіри з’являються або пігментовані плями, або плями з повною відсутністю меланіну.
 6. При розташуванні паразиту всередині жовчних проток швидко приєднується жовтяниця шкірних покривів, слизової оболонки (ротовій порожнині, склери очей).
 7. Глистова інвазія найчастіше стає активатором імунної реакції, що проявляється лихоманкою, підвищеною пітливістю тварини.

Ще одним неспецифічним симптомом є судоми або поодинокі м’язові посмикування.Виявлення специфічних симптомів дозволяє практично відразу запідозрити глистну інвазію:

 • Висип навколо анального отвору.
 • Візуальне виявлення глистів у стільці вихованця.

Іноді замість повноцінного хробака виявляються яйця гельмінтів, про що необхідно повідомити ветеринарного лікаря (різні схеми та дозування терапії).

Механізми дії антигельмінтних препаратів

Ринок фармацевтичної продукції постійно поповнюється новими засобами для профілактики та лікування глистних інвазій у котів. Велика різноманітність лікарських засобів обумовлена ​​швидкою адаптацією паразитів до хімічних компонентів засобів.

До основних механізмів дії антигельмінтних засобів відносять:

 1. Пригнічення нервової системи. Препарати цієї групи з’явилися на полицях ветеринарних аптек найпершими і зберігають свою актуальність і сьогодні. Активні компоненти блокують передачу нервового імпульсу паразита, зупиняючи його життєдіяльність. Всі препарати цієї групи мають широкий спектр дії, але становлять небезпеку для самого вихованця. Виробники запевняють, що компоненти засобу не всмоктуються в кишківнику кота, але побічні ефекти часто спростовують це твердження.
 2. Параліч мускулатури паразитів. Принцип дії схожий із засобами першої групи. Також є ряд побічних ефектів. При передозуванні спостерігається симптоматика гострого отруєння фосфорорганічними засобами.
 3. Лікарські засоби можуть впливати на метаболізм хробаків. Найчастіше спостерігається зміна активності ферментів або заміна життєво важливих поживних речовин на їх неактивні аналоги.Існує і четверта група препаратів, механізм яких пов’язаний з прямою ушкоджувальною дією на зовнішню оболонку хробака. Зважаючи на присутність ферментів або їх метаболітів, можуть викликати у вихованця болі в животі, блювоту, діарею.

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує також антигельмінтні препарати для особливих груп котів (вагітні, годуючі, кошенята, літні та ослаблені вихованці). Хімічні формули подібних засобів відрізняються меншою концентрацією активної речовини.

Існують домашні засоби від глистів у кішок, але їх механізм дії представлений місцевим дратівливим ефектом, що викликає посилення моторики кишечника.Антигельмінтні краплі на холку

Одна з найзручніших форм застосування – це краплі, які наносять на холку. Для цього шерсть тварини акуратно розсувають, висушують ділянку шкіри, і наносять строго дозовану кількість препарату. Як правило, засоби випускаються в одноразовій піпетці, що полегшує процес використання.

Найбільш відомі засоби цієї групи:

 • Адвокат.
 • Діронет.
 • Інспектор.

Після нанесення крапель не можна купати тварину протягом 4 діб, а також не гладити і не брати на руки вихованця. Дозування підбирає лікар з урахуванням індивідуальних особливостей.

Хімічний препарат із цієї групи визнаний найкращим засобом від глистів для кішок (суворо дозований прийом, зручність користування).

Суспензії для прийому внутрішньо

Друга за популярністю лікарська форма – це суспензія прийому внутрішньо антигельмінтного препарату. Суспензія випускається у герметичному флаконі, кожен мілілітр препарату містить строго дозовану кількість активної речовини.

Найвідоміші представники цієї групи:

 • Діронет.
 • Пірадек.
 • Чистотіл (не плутати з натуральним концентрованим розчином чистотілу).

Перед застосуванням засіб слід перемішати, щоб активна речовина рівномірно розподілилася у флаконі.

 • Якщо кішка маленька за віком або вагою, доза виходить мінімальна, що становить труднощі для власника.
 • У цьому випадку необхідно розвести суспензію (одноразову порцію) у невеликій кількості води.
 • Вводити препарат потрібно на корінь язика, щоб тварина точно проковтнула ліки.

Ціни на засіб від глистів для кішок коливаються в діапазоні від 150 до 300 рублів (залежно від аптеки та виробника).

Таблетки для прийому внутрішньо

Подібна форма препарату з’явилася першою, і сьогодні також широко використовується у побуті. На фото засоби від глистів для кішок видно, що таблетки мають великі стандартні розміри.

Тому, при необхідності таблетку розтирають на порошок, що суттєво полегшує прийом антигельмінтного препарату.

Найменування лікарських засобів аналогічні до інших форм препаратів, а до складу таблетки входять Празиквантел та Альбендазол.

Домашні засоби від глистів

Багато власників котів свідомо відмовляються від прийому виробничих препаратів. Причиною можуть стати алергічні реакції на активні компоненти, невпевненість як ефект або недовіра до складу препарату.

Як вивести глисти у кішок домашніми засобами:

 1. Круглі хробаки та солітери дуже чутливі до екстрактивних речовин. Тому, як профілактичний засіб у їжу котам додають рубаний часник.
 2. В якості ще одного профілактичного заходу використовуються шампуні та засоби від бліх, які переносять яйця глистів на лапах.
 3. Досить часто на практиці застосовують настої та відвари антисептичних трав: пижми, ромашки, фенхелю.

Однак народні засоби лікування глистів у кішок не є еталоном антигельмінтної терапії.З появою перших ознак паразитарного зараження необхідно показати вихованця ветеринару.

Фото найкращих засобів від глистів для котів