Запори у кішок: причини, симптоми та поради ветеринара

Запори у кішок: рекомендації спеціаліста, що робити і чим лікувати котячий запор у домашніх умовах

Іноді у пухнастих вихованців виникають проблеми зі стільцем, що називають копростазом. Запор має велику кількість причин для виникнення, лікування та профілактика кожної окремої причини також значно відрізняється та має свої особливості.

Розглядаючи питання, що робити, якщо у кішки запор, спочатку потрібно з’ясувати причину його виникнення. Від цієї інформації вже можна буде відштовхуватись, підбираючи можливі способи вирішення проблеми.

Симптоми

Симптоми запору у кішок досить очевидні. Варто зазначити, що кошенята можуть не ходити в туалет по великому протягом 3 днів на новому місці, тому що їм потрібен час, щоб звикнути до нової обстановки.

У звичній обстановці кошенята ходять в туалет по 1-2 рази на день.

 • Дорослі кішки можуть ходити в лоток 1 раз на день, у деяких випадках 1 раз на півтора дні.
 • Варто уважніше придивитися до вихованця вже після 1 дня утримання від походів у лоток.
 • Якщо запор викликаний не захворюванням, поведінка кішки не зміниться, вона також буде їсти і пити, бігати і грати, поводитися як завжди.
 • Однак поведінка при природній запорі змінюватиметься вже на 2-3 день, вона ставатиме млявою, їй не цікаво буде грати.

Варто звернути увагу, що ці симптоми також характерні для гільментів, тому самостійно проводити обстеження не рекомендуються, потрібно відразу показати тварину ветеринарному лікарю.

Якщо копростаз викликаний захворюванням, поведінка тварини зміниться майже відразу, вона буде млявою і сонною, нічого не викликатиме інтерес. Не варто зволікати, потрібно відразу везти вихованця до ветеринарної клініки або викликати лікаря додому.

Найбільш очевидним симптомом порушення стільця є нявкання біля лотка, безуспішні спроби сходити в нього та довге ходіння навколо.

Вовняна грудка

Найчастіше з такою проблемою стикаються кішки довгошерстих порід, у процесі догляду вони ковтають велику кількість вовни, яка збирається в грудку і закупорює кишечник.

В якості вирішення проблеми можна використовувати масаж і спеціальні пасти, які при прийомі внутрішньо розчиняють шерсть, не завдаючи шкоди шлунково-кишковому тракту вихованця. Це дозволить тварині нормально сходити до туалету.

Для того, щоб не допустити утворення вовняної грудки, потрібно регулярно вичісувати вихованця за допомогою спеціальних засобів. Довгошерстих кішок потрібно вичісувати 2-3 рази на тиждень, у період линьки щодня.

Гельмінти

Кітка страждає на запори з різних причин, однією з найчастіших є гельмінти. Це паразити, глисти, які активно розвиваються у кишечнику тварини.При цьому на поведінці тварини це ніяк не позначається, вихованець активний, також їсть і п’є, але не видужує, що особливо помітно в ранньому віці.

 • У міру свого розвитку гільменти збиваються в клубок і закупорюють шлунково-кишковий тракт, що не дає вихованцю сходити до туалету.
 • Затягувати з лікуванням не можна, тому що клубок розвивається дуже швидко і може спровокувати заворот і розрив кишечника.
 • Лікування строго у ветеринарній клініці, домашні та народні методи не прийнятні, тому що можуть значно погіршити ситуацію.

Маленьким кошеням, а також котам та кішкам, які були взяті з вулиці, прописують глистогінні препарати, які потрібно давати вихованцю у суворій відповідності до графіка.

Ці препарати позбавлять організм тварини від глистів. Ці препарати прописують у тому випадку, якщо зараження відбулося нещодавно, якщо ситуація дозволяє вирішити проблему медикаментозним шляхом.Стресс

Однією з найчастіших причин виникнення копростазу є стрес. Пухнасті вихованці дуже сприйнятливі до поведінки та настрою своїх господарів, вони чудово розрізняють інтонації голосу та розуміють прояв таких емоцій як злість, сум, радість та агресія.

Тому якщо вдома регулярно відбуваються гучні скандали та конфлікти, цілком імовірно, що це дуже вплинуло на вихованця емоційно.

 • Справа в тому, що навіть не будучи учасником конфлікту, вихованці починають нервувати і переживати, якщо ситуацію запустити, вони можуть впасти в депресію з серйозними наслідками.
 • Якщо запор викликаний стресом, рішення дуже просте. Членам сім’ї варто залагоджувати конфліктні та непорозуміння у більш спокійній манері, не підвищуючи голос і без активної жестикуляції.
 • Спокійні розмови не тільки вбережуть домашніх вихованців від серйозного стресу, а й дозволять швидше вирішити конфлікт.

У тому випадку, якщо тварина вже апатична, до неї потрібно виявити ласку та турботу, показати їй, що її люблять і цінують. Відмінним варіантом буде показати йому нові іграшки, з якими вихованець може пограти та взяти участь у його іграх.

Також варто почастувати ласощами, які дуже подобається кішці. Лікування запору у кішки в домашніх умовах є найоптимальнішим варіантом.

Страх

Ця причина дуже схожа на стрес, і дуже часто межує з нею. Страх у вихованця може бути викликаний фактично чим завгодно, все залежить від особливостей характеру конкретної особи.

Це може бути гучна музика, пилосос або шумна вентиляція. Варто також пам’ятати, що деякі предмети викликають у них страх навіть якщо вони просто стоять.

 • Варто зазначити, що діагностику причини копростазу має виконувати ветеринарний лікар.
 • У тому випадку, якщо він виключить захворювання, вовняні грудки, гільменти та сторонні тіла в шлунково-кишковому тракті, значить залишається лише страх і стрес.
 • З цими симптомами господарі можуть впоратися самостійно.

Розглядаючи питання, чим лікувати запор у кішки в цьому випадку, потрібно спочатку з’ясувати причину виникнення страху, виявити предмет, який лякає вихованця, і, по можливості, прибрати його.

Існує спеціалізована лінійка корму для кішок при запорах, вона присутня фактично у кожного бренду, що виробляє харчування для домашніх вихованців.

Такий корм діє аналогічно ряженці, він розслаблює кишечник і сприяє виведенню мас з нього.

Фото препаратів від запору у кішок