Коронавірус у кішки: симптоми, лікування, профілактика та наслідки зараження кішки коронавірусною інфекцією

Коронавірус у кішки, чим лікувати? Видимі ознаки та способи передачі захворювання тварині

Як усім відомо, взимку 2020 року весь світ вразила хвороба, якій спочатку не надали жодного значення. Оскільки осередок поширення вірусу був у Китаї, багато фахівців вірусологи з решти світу були переконані, що ця хвороба не вийде на межі цієї країни.

Але це судження виявилося помилковим і коронавірус, або як його називають COVID-19, у дуже короткі терміни поширився і на інші країни. Спочатку цим вірусом заражалися виключно люди, хоч і переданий він був кажаном. Але через деякий час вірусологи та ветеринари стали діагностували коронавірус у тварин.

Хоча і в основному коронавірус захворює велика рогата худоба, домашні тварини теж знаходяться в зоні ризику. Особливо важко господарям кішок і собак, оскільки ці вихованці у постійній взаємодії з господарем і можна упустити той момент, коли хвороба захопить організм тварини.

Недосвідчені господарі списують проблеми зі здоров’ям на банальне нездужання або інші проблеми зі здоров’ям, не пов’язані з вірусом. Швидко виявити вірус – це найважливіше, оскільки ця недуга дуже швидко поширюється і послаблює організм вашого вихованця.

Перш за все варто дізнатися, що ж це таке і чим небезпечний коронавірус у кішок.
Загальний опис

Через спалахнуту пандемію та загальний карантин, більшість людей і так дізналися багато інформації про вірус. Проте у тварин ця хвороба протікає трохи по-іншому і ці особливості важливо пам’ятати для успішної діагностики та лікування коронавірусу у кішки.

 • Коронавірус – це гостре вірусне захворювання. Працює за мутуючим принципом, тобто спочатку симптоми дуже слабко виражені, але в міру розвитку вірусу в організмі собаки, починаються все більш неприємні ускладнення.Якщо зволікати, наслідки можуть бути фатальними, аж до смерті вашого вихованця.
 • На відміну від коронавірусу у людей, кішкам не варто давати жодних медикаментів до повної діагностики та впевненості в тому, що вона хвора. Це може спровокувати неправильні реакції в організмі, які зроблять лише гірше.

Види вірусів

Незважаючи на те, що громадськість заговорила про коронавірус тільки останнім часом, ця хвороба з’явилася ще давно. Перші медичні відомості про цю вірусну інфекцію у тварин було отримано у вісімдесятих роках минулого століття.

Виділяють два штами цього вірусу: FIPV та FECV.

 • Перший вид більш націлений для того, щоб знищувати еритроцити вашого вихованця та послаблювати судинну систему.
 • Уражаються насамперед білі кров’яні клітини. Цей тип вірусу може призвести до вкрай неприємних захворювань типу перитоніту та інших недуг.
 • Другий вид цієї вірусної інфекції носить назву FECV, і він вже завдає удару по шлунку і кишечнику кішки.
 • Запалять слизова оболонка, її колір змінюється на жовтуватий. Якщо не розпочати своєчасне лікування, то все може дійти до ентериту або гастроентериту.
 • Це дуже болючі недуги, які лікуються серйозними медичними препаратами чи хірургією.

Крім вогнищ запалення, коронавірус у кішок також ділять за ступенем тяжкості і тому, як організм протистоїть йому.

Безсимптомна форма. Здавалося б, найсприятливіша форма протікання вірусу, як для самої тварини, так і для господаря.

 • Це правда, адже симптоми коронавірусу завдають багато страждань тварині, а якщо вірус протікатиме в такій формі, кішка навіть не помітить, що хвора.
 • З іншого боку, діагностика такого типу вірусної інфекції набагато складніша.
 • Найчастіше поведінка вихованця, хворого на коронавірус у безсимптомній формі, практично не відрізняється від звичайного.
 • Встановити вірус у таких ситуаціях може виключно тест на коронавірус, взятий у вашої кішки.
Легка форма. Для цього типу коронавірусу характерним є прояв симптомів у м’якій формі.

 • Запалення не таке сильне і протікає набагато повільніше.
 • Проявляється найчастіше у вигляді слабкої форми ентериту, який без проблем лікується, якщо вчасно звернутися до клініки.
 • Найзручніша форма коронавірусу, оскільки його можна швидко визначити і ваш вихованець не відчуватиме сильних болів.

Важка форма. Зустрічається вкрай рідко, в основному всі кішки хворіють на коронавірус у легкій формі.

 • Але, як би там не було, такі випадки траплялися.
 • Для важкої форми коронавірусу характерні такі симптоми, як сильне нездужання, аж до короткочасної втрати свідомості, рясне запалення, ураження всіх важливих внутрішніх органів.
 • Швидко перетікає в перитоніт і здебільшого призводять до смерті тварини.

Передача вірусу людині

Дуже важливий пункт, який хвилює велику кількість господарів. Коли спалахнув коронавірус серед людей, вчені серйозно поцікавилися, чи передається коронавірус від кішки до людини.

 • Було проведено багато досліджень, під час яких з’ясувалося, що коронавірус не передається від тварин до людей.
 • Тому не варто дистанціюватися від свого вихованця, якщо йому діагностували коронавірус.
 • Навпаки, ви збільшите шанси на успішне лікування та одужання тварини, якщо оточите її максимальною ласкою та турботою.

Лікування коронавірусу у кішок

Щодня надходить купа питань від власників домашніх тварин про те, чим лікувати коронавірус у кішок.

Довгий аналіз цієї хвороби показав, що має бути дотриманий наступний алгоритм:

 • Вихованцю призначається ряд препаратів для лікування, залежно від форми перебігу хвороби та інших факторів
 • Прийом сильних противірусних препаратів та антибіотиків для усунення яскравих симптомів та різних запалень
 • Прийом низки препаратів для забезпечення організму вітамінами, зміцнення імунітету та очищення від токсинів. При необхідності призначення спазмолітиків
 • Призначення протиблювотних препаратів та встановлення крапельниці. Підтримка стабільного стану організму тварини до одужання.

Зазвичай, після виконання всіх процедур, кішки почуваються добре. Спочатку може виникати слабкість, але це через виснаження організму після боротьби з вірусом. Фотографії радісних кішок, котрі подолали коронавірус тому чергове підтвердження.

Ще одним ефективним методом боротьби з цією недугою є вакцина від коронавірусу у кішок. Поставити її можна, звернувшись до найближчої ветеринарної поліклініки.

Фото ліки від коронавірусу у кішки