Як дати таблетці кішці: ТОП-5 найкращих способів, як правильно давати кішці ліки чи таблетку

Як дати пігулку кішці (фото + відео): безпечні способи та рекомендації ветеринарів

У житті іноді трапляється таке, коли вашому пушистику необхідно дати лікарський препарат. На превеликий жаль, котики не розуміють, навіщо потрібно ковтати ці незрозумілі круглі штуковини, які ми називаємо пігулками.

У такому разі власник повинен застосувати свою спритність та винахідливість, щоб умовити котика з’їсти ліки. У цій статті ми поділимося з вами декількома способами, як можна дати пігулку кішці.


Спосіб 1. Додати в їжу

Досить часто господарі намагаються «обхитрити» свого улюбленця, підклавши йому таблетку в миску з їжею. Якщо якісь таблетки давати кішці у первісному стані, то, найімовірніше, кіт виплюне її або просто залишить у чашці, а все їстівне із задоволенням з’їсть.

Відмінним вирішенням такої проблеми може стати подрібнення лікарського препарату.

Але тут важливо врахувати 2 моменти:

 • Слід зачекати, коли ваша улюблениця сильно захоче їсти (це злегка притупить її рецептори на 5-10 секунд);
 • Треба заважати порошок із невеликим обсягом їжі.
Спосіб 2. Дати в порошку

Багато вихованців здатні розпізнавати сторонні речовини в їжі і просто відмовляються їсти. Не варто далі намагатися замішувати ліки з кормом, оскільки кішки можуть оголосити голодування.

Якщо це ваша ситуація, то зробіть таке — подрібніть таблетку до стану дрібного порошку, а потім всипте в пащу котику.

Зрозуміло, не треба сподіватися, що кіт добровільно відкриє пащу. Виконується прийом ліків так:

 1. Для початку подрібніть таблетку на порошок, для цього можете використовувати площину ножа або ложку.
 2. Укладіть вихованця до себе на коліна, щоб його голова була злегка закинута назад.
 3. Обережно стисніть вилиці вихованця з обох боків, бажано в області корінних зубів, тоді пушистик рефлекторно відкриє рот.
 4. Обережно, але швидко висипте порошок на основу язика (бажано використовувати ложечку для ліків, яка менша за чайну), закрийте пащу котика на 5 секунд.
 5. Щоб порошок не прилипав до стінок стравоходу, з невеликого шприца залийте в пащу кілька мілілітрів теплого молока.

Спосіб 3. Розчинити таблетку в рідині

Попередньо пігулка подрібнюється, а потім змішується з 5-10 мл води. У такому вигляді суспензію можна дати з чайної ложечки, відкривши рота вихованця. Для цього завдання можна використовувати звичайний шприц без гри та влити отриману суміш.

Спосіб 4. Засунути в пащу

Бують препарати, які слід давати коту виключно у цілому вигляді. Вихід у такому разі один – відкрити кішці впасти і укласти на основу мови пігулку.

Важливо! Слід підготувати шприц з теплою водою або молоком, щоб потім трохи залити в пащу кішці. Тоді таблетка не прилипне до язика та стінок стравоходу.

Спосіб 5. Використовувати таблеткодатель

Давати пігулки своїй кішці можна за допомогою таблеткодавця (його також називають піллером).

 • Він дуже схожий на медичний шприц, але тут голку замінює м’яка гумова трубка.
 • Як дати таблетку кішці таблеткодавцем — вам потрібно лише вставити таблетку в кінець трубки, відкрити рот кішці, а потім натиснути на поршень.

Якщо ви хочете наочніше розібрати всі способи прийому, то можете подивитися відео, як дати пігулку кішці.

Про що потрібно пам’ятати власнику

Як ми вже говорили раніше, прийом лікарських препаратів – це майже завжди величезний стрес для домашніх тварин.

Прийом антигельмінтних засобів раз на 4 місяці як профілактика – це ще нормально, а от якщо пігулки треба згодовувати кішці щодня, та ще й кілька разів на добу?
Хазяїну, щоб зменшити до мінімуму неприємне враження кішки про таке лікування, важливо пам’ятати ось про що:

 1. Перш за все потрібно уважно ознайомитися з інструкцією виробника і діставати таблетку з блістера треба в іншій кімнаті, щоб котик цього не бачив.Кішки – тварини досить хитрі, тому почувши шелест блістера вони намагатимуться втекти подалі від вас.
 2. Іноді в тому, що пушистики не хочуть приймати пігулки, винні самі господарі, які сильно нервують і голосно говорять. Немає необхідності в тому, щоб голосно намагатися пояснювати коту, що йому треба випити пігулку, тому що він 100% не зрозуміє вас. Неприпустимо також бити кішку, якщо вона всіма шляхами намагається звільнитися з ваших рук. Навпаки, треба поводитися гранично спокійно, спілкуватися з улюбленцем тихим голосом.
 3. Нерідкі випадки, коли котейки настільки ненавидять приймати ліки, що намагаються травмувати свого господаря. Тому рекомендуємо покликати на допомогу когось із близьких чи друзів. Помічник триматиме лапки або рушник, в який ви попередньо укутали свого агресивного пушистика.
 4. Навіть велелюбна і дуже спокійна кішечка може сильно куснути свого власника, коли той намагатиметься запхати їй таблетку. Тому попередньо варто підготувати ватний диск та йод, щоб у разі потреби обробити ранку, спочатку промивши її чистою водою. Але найкраще не допустити такої ситуації, наприклад взяти з собою помічника для надійної фіксації тварини або надягати захисні ветеринарні рукавички.
 5. Кішечку, що прийняла ліки, треба обов’язково похвалити і дати смакоту. Тільки от ласощі треба давати не відразу після проковтування таблетки, а приблизно через 20-30 хвилин.
 6. Є котики, які ні в якому разі не погоджуються приймати пігулки.Як дати кішці від глистів ліки в такому разі? Їх рве, вони тікають далеко, а іноді навіть вискакують із вікон, щоб уникнути цієї долі. Якщо ви стикаєтеся з цією ситуацією, то треба поговорити з ветеринарним лікарем щодо форми лікарського засобу. Адже існують ліки, які, крім таблеток, випускаються у формі ін’єкційних розчинів, суспензій, порошків і так далі. Можливо, лікар вам порадить іншу форму препарату, і тоді ви зможете без проблем лікувати свого пушистика.

Ми впевнені, що ця стаття була для вас корисною та інформативною, тепер ви знаєте, як правильно давати пігулку кішці. Усього доброго!
Фото-інструкція, як дати пігулку кішці