Як чистити зуби кішці в домашніх умовах: покрокова інструкція, як привчити і якою пастою користуватися (поради фахівця)

Як чистити зуби кішці – все про гігієну порожнини рота у кішок від А до Я

Багато господарів хвилює питання, чи чистять кішкам зуби. Ветеринари відповідають, що це справді необхідна процедура.

Якщо не робити цього або робити нерегулярно, у вихованця настає запалення ясен, що може загрожувати випаданням зубів. Це стосується органів травної та серцево-судинної системи.

Мотиви для чищення зубів

Домашні кішки схильні до захворювань пародонту. Ознаки цього захворювання є у більшості вихованців до 3 років життя. З цієї причини ветеринари радять потурбуватися про чистку зубів. Це не тільки запобігає стоматологічним захворюванням, але й допомагає освіжити дихання і прибрати неприємний запах із порожнини рота.

Якщо на поверхні зубів накопичуються бактерії, вони поступово перетворюються на зубний наліт, який, у свою чергу, перетворюється на зубний камінь.

Він призводить до розвитку двох хвороб:

 1. Гінгівіт. Характеризується запальними процесами, почервонінням, кровоточивістю ясен.
 2. Пародонтит. Приводить до руйнування зубів та ясен.

Про наявність проблем із зубами говорять такі ознаки, як втрата апетиту, неприємний запах з рота, спроби поторкати зуби лапою.

Згодом це може призвести до випадання зубів, тому важливо вчасно помітити симптоми та звернутися до ветеринара. Вони відповідають на питання, як часто чистити зуби кішці, і допоможуть зробити цю процедуру.

Підготовчий етап

Насамперед потрібно підібрати відповідну щітку для зубів вихованця. Зазвичай їх купують у зоомагазині, де є великий асортимент щіток з різними параметрами на будь-який смак.

Якщо немає бажання морочитися вибором, можна взяти дитячу щітку з м’якими нейлоновими волокнами та малою площею щетини. Вона хороша тим, що обережно впливає на котячі ясна і тому не завдасть їм шкоди. Є спеціальні щітки для домашніх тварин у вигляді горбка на кінчику пальця.

 • Зубну пасту слід купувати в магазині зоотоварів або в ветеринарній клініці.
 • Там є великий асортимент зубних паст для домашніх тварин.
 • Для котів існують пасти зі смаком риби, м’яса, птиці.Відповідь на питання, чи можна почистити кішці зуби звичайною пастою, однозначно негативний, тому що вона містить фтор, небезпечний для організму. Оскільки кішка не здатна прополоскати рота після чищення, вона швидко ковтає небезпечну речовину. Замість пасти можна використовувати розчин соди.

Привчання до чищення

Перед тим як приступати до чищення зубів, не завадить психологічно підготувати до цього кішку. В ідеалі потрібно змалку привчати кошеня до цієї гігієнічної процедури. Але навіть дорослу кішку можна виховати таким чином, щоб вона спокійно поводилася під час чищення.

 1. Для початку можна піднімати верхню губу тварини і торкатися зубів пальцем, щоб виробити звичку до цієї дії.
 2. Замість щітки спочатку можна використовувати марлеву ганчірочку, змочену водою, і злегка протирати їй зовнішню сторону зубів і ясен.
 3. Потім трохи проходити по іклах волокнами щітки, дозволивши відчути дотик щетини до ясен.
 4. Щоб уберегти себе від котячих пазурів, можна загорнути її в ковдру або рушник.
 5. Тепер потрібно познайомити кішку із зубною пастою.
 6. Протягом кількох днів варто давати їй обнюхати пасту, щоб тварина звикла до цього запаху.
 7. Після цього можна приступати до чищення.
 8. Дуже важливо мати розуміння, як правильно чистити зуби кішці.

Процедура чищення зубів

Немає однозначної відповіді на питання, чи можна чистити кішці зуби самостійно. Якщо у господаря немає бажання вдаватися до цієї теми, краще звернутися до фахівця. В іншому випадку це може обернутися травматичним досвідом у вихованця або ще більшими проблемами зі здоров’ям. Професійна процедура проводиться під анестезією.

У процесі процедури рекомендується повертати тварину спиною до людини та притримувати її лапи.

Кішка може почати вириватися і дряпатися, тому варто зафіксувати її у певному положенні і лише після цього починати чищення.

 • Паста вдавлюється вглиб щетини, інакше кішка зможе швидко її злизати.
 • Щітка повинна прямувати від центральних зубів до різців – так кішці буде комфортніше терпіти процедуру і легше переносити неприємні дії на свою адресу.
 • Зуби чистять круговими рухами, тримаючи щітку під кутом 45 градусів для максимальної ефективності результату.
 • Для закріплення позитивної реакції можна давати вихованцю в кінці кожного етапу.
Фахівці, які знають, як чистити зуби кішці в домашніх умовах, рекомендують діяти швидко, витрачаючи не більше 30 секунд на кожну сторону. Необхідно регулярно чистити котячі зуби з частотою приблизно один раз на два дні.

Способи уникнути чищення зубів

Чищення зубів – зовсім не обов’язкова процедура для котів. Більшість кішок відчувають від неї справжній стрес, від чого поведінка вихованця змінюється на гірший бік. Проте підтримка гігієни порожнини рота потрібна, інакше наслідки для здоров’я будуть досить тяжкими.

 • Для профілактики зубних захворювань можна використовувати рідину для ротової порожнини.
 • Зазвичай її додають у питво, звідки вона і просочується в організм кішки.
 • Рідина не просто позбавляє котячу пащу від неприємного запаху – насамперед вона містить ферменти, що очищають рот від бактерій, що заполонюють порожнину рота.
 • Налічується щонайменше 300 різних видів. Якщо ці мікроорганізми не вимити вчасно, вони можуть призвести до розвитку зубного каменю.

Корми для очищення порожнини рота

У магазинах зоотварів є спеціалізовані корми, що допомагають підтримувати гігієну ротової порожнини. Вони знижують ризик утворення зубного нальоту та зубного каменю. Також ці корми дозволяють позбутися неприємного запаху з пащі кішки. Подібна їжа буває дуже калорійною, тому слід слідкувати за розмірами порцій.

 • Корма розроблена таким чином, щоб забезпечувати високу засвоюваність, зростання корисної флори та знижувати бродіння кишечника.
 • Шматочки мають особливу форму, яка забезпечує тривалий процес розжовування.
 • Завдяки цьому котячі зуби очищаються прямо в момент їди. Це найпростіший спосіб підтримувати гігієну зубів.

Але навіть такий корм не замінить повноцінного чищення зубів. Найкраще використовувати його як додатковий спосіб підтримки гігієни. Можна давати його як заохочення наприкінці вдалого чищення зубів.

Чистити кішці зуби – завдання не з легких. Це не найприємніша для неї процедура, і швидше за все вона спробує уникнути цієї дії на свою адресу.

Але люблячий господар має розуміти, що це виправдана необхідність, яка покращить здоров’я пухнастої улюблениці. Догляд за зубами убереже тварину від проблем та походів до ветеринара у майбутньому.

Фото найкращої зубної пасти для котів