Агресія кішки: види, причини і що робити, якщо кішка кусається та нападає на господарів

На жаль, однією з найсерйозніших причин агресії можуть стати психічні проблеми.

У цьому випадку тварина просто не може контролювати свою поведінку. Зрозуміти, що саме відбувається з котом, можна, проконсультувавшись із фахівцем.

Як вирішити проблему

Ігнорування проблеми призведе до погіршення ситуації. Домашній вихованець, ймовірно, перебуває під дією сильного стресу, що безпосередньо позначається на здоров’ї. Можуть виникнути проблеми зі сном, зниження імунітету та інші проблеми.

Заспокоїти маленьку тварину, яка не на жарт розігралася, нескладно: досить просто оббризкати її водою. Це дасть зрозуміти кошеняті, що вона поводиться неправильно. У ситуації з дорослою кішкою або котом проблему потрібно вирішувати інакше.

  • По-перше, якщо агресія стала постійною, потрібно відвідати ветеринара, щоб унеможливити захворювання та травми. Фахівець огляне тварину та при необхідності призначить їй лікування. Заспокійливий для кішок під час агресії виписують як допоміжний засіб.
  • Якщо агресивна поведінка пов’язана з інстинктом розмноження, то проблему можна вирішити за допомогою стерилізації чи кастрації. Після операції, яку проводить досвідчений спеціаліст, тварина швидко одужує та починає вести свій звичайний спосіб життя.
  • Іноді проблема вирішується за допомогою усамітнення тварини. Якщо агресія викликана появою нових домашніх вихованців, потрібно на якийсь час ізолювати тварину, виділивши їй окремий кут або кімнату. Відчувши себе у безпеці, кіт чи кішка зможуть заспокоїтись. У тварин буде шанс поступово звикнути один до одного.

Можливо, варто переглянути раціон кота.Щоб підібрати відповідне харчування чи вітамінні добавки, необхідно порадитися з ветеринаром. Більшість тварин дуже добре реагує на додавання до раціону овочів або трави.